Середа, 08.04.2020, 18:18
Вітаю Вас Гість | RSS

Сайт Жигайлівської загальноосвітньої школи

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Логін:
Пароль:

Позакласна робота

Виховна робота

Вчителями Жигайлівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів було взято за основу в організації виховного процесу документ «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України». Розроблено заходи щодо їх практичного впровадження, де передбачено створення програми виховання для окремого класу з урахуванням індивідуально - педагогічних можливостей вчителів, батьків, а також результатів вивчення рівнів фізичного, соціального, психічного та духовного розвитку учнів, створення належних умов для особистісного зростання кожного вихованця.

У 2012 - 2013 навчальному році педагогічний колектив Жигайлівської загальноосвітньої школи І - III ступенів виховну роботу здійснював по багатьом напрямкам.

Одним з найважливіших було морально - правове виховання. З метою профілактики та попередження правопорушень серед неповнолітніх вчителі спрямовували свою роботу на розширення правових знань молоді, формування в учнів відповідальності перед суспільством і державою, виховання молодих людей у дусі дотримання норм права і моралі.

З цією метою проводилися виховні заходи на виконання комплексної програми по соціальному захисту, протидії розповсюдження бродяжництва, безпритульності дітей, профілактики та запобігання скоєння злочинів та правопорушень серед неповнолітніх, впровадження засад здорового способу життя. Розроблено заходи щодо виконання Програми правової освіти населення Сумської області на 2011-2015 роки.

      Систематично класними керівниками разом з комісією з профілактики правопорушень проводиться робота по виявленню учнів, що схильні до правопорушень, пропуску навчальних занять без поважних причин.

На даний момент таких дітей у закладі не виявлено.

Регулярно проводимо аналіз причин пропуску уроків, що відображається у матеріалах рейду «Літера «н». Аналізуючи результати даної роботи можна відмітити, що більшість пропусків здійснюється через хвороби учнів. Є в наявності медичні довідки та пояснення батьків. Решта пропусків пояснюється поважними причинами: поїздки на районні змагання та конкурси, сімейні обставини, одноденні поїздки у районний центр. Причини пропусків часто з’ясовуються класними керівниками у телефонному режимі та під час відвідування батьків вдома.

Всі учні школи залучаються до занять у гуртках та спортивних секціях , концертах художньої самодіяльності.

У бібліотеці школи  працює постійнодіюча виставка літератури «Підліток і закон», «Знай свої права».

Під час проведення Тижнів права та Європейського тижня місцевої демократії були прочитані лекції, проведені вікторини, огляди преси, випуск шкільної стінної газети, присвяченої Дню юриста України. В рамках проведення Всеукраїнського тижня права організовано зустріч з депутатами Жигайлівської сільської ради, виховна година у 1 класі «Великі права маленької дитини»(класовод Конєва Т.Д.), виховна година у 6 класі «Світова книга прав дитини» (класний керівник Пустовіт О.М.), виховна година у 10 класі «Діти: злочин і кара» (класний керівник Рябоконь О.Д.), виховні години «Справедливість - основа прав», «Ти - громадянин України»(класний керівник Анцибарова Н.В.)

До кожної визначної дати з історії України проводилися урочисті загально шкільні лінійки. До Дня партизанської слави, Дня визволення України від німецько - фашистських загарбників , вшанування жертв Голодомору 1932-1933 років (провела директор школи Пустовіт Т.Б.)пройшли екскурсії у шкільному музеї. До місць поховання воїнів Великої Вітчизняної війни було покладено квіти.

По превентивному вихованню, а також для виявлення стану відносин в учнівському колективі було проведено анонімне анкетування учнів 7-10 класів. Результати даної роботи були проаналізовані на засіданні педагогічної ради школи та на загальношкільних батьківських зборах. Було прочитано лекцію «Превентивне виховання у школі та вдома» (провела заступник директора  з виховної роботи Рябоконь Ж.М.). Бесіди «Дія нікотину на організм людини», «Про шкідливість алкоголю» ( 7 клас, Анцибарова Н.В.). На належному рівні проведено місячник «Спорт проти наркотиків». Медичними працівниками місцевої амбулаторії прочитано ряд лекцій.

 З метою патріотичного виховання , розвитку творчого потенціалу обдарованих дітей провели шкільний етап та взяли участь у районному етапі обласного конкурсу «Рідна Сумщина». В рамках даного проекту проведено ряд заходів: «Тепло своїх долонь, і розум, і серце я Україні милій віддаю»- виховна година у 4 класі (Краснюкова В.М.), «Україна - наш спільний дім»- виховна година у 10 класі (Рябоконь О.Д.), «Пам’ятні місця Сумщини» - година класного керівника у 6 класі ( Пустовіт О.М.), виховна година «Люби і знай свій рідний край» у 9 класі (Скороход Н.П.)

Проведено спортивні змагання , приурочені Дню Збройних Сил України «Нащадки козацької слави» (вчитель Пустовіт О.М.) до Дня Захисника Вітчизни (вчитель Рябоконь О.Д.), свято «Козацькому роду - нема переводу» у 6 класі (вчитель Пустовіт О.М.)

Продовжуємо роботу по виконанню тристоронньої угоди між відділом освіти Тростянецької РДА, районним об’єднанням батьківської громадськості та районною радою старшокласників. Регулярно батьки відвідують уроки , приймають участь у проведенні відкритих виховних заходів.

Комісія з соціального захисту дітей разом з класними керівниками школи регулярно перевіряла умови проживання дітей з багатодітних та неблагонадійних сімей. Оформлялися відповідні документи.

Підтримуємо зв’язки з Опікунською радою сільської ради щодо інформування про батьків, що не займаються належним чином вихованням своїх дітей.

Розроблено заходи щодо виконання Державної цільової соціальної програми подолання та запобігання бідності на період до 2015 року, щодо розв’язання актуальних проблем осіб з обмеженими фізичними можливостями.

На виконання наказу районного відділу освіти розроблені заходи щодо забезпечення захисту дітей від психічного та фізичного насилля. На дану тематику були проведені батьківські збори.

Сформований Банк сімей, що опинилися у складних життєвих ситуаціях, банк дітей ,батьки яких являються трудовими мігрантами.

Провели анкетування серед батьків «Які ми батьки?»

Стали традиційними родинні свята . Наприклад ,у 3 класі «Міцна родина, багата Україна» (вчитель Шило А.О.), у 1 класі - « Тато, мама, я - спортивна сім’я »( класовод Конєва Т.Д.),у 10 класі виховна година «Шануй батька свого і матір свою , щоб довшими дні були твої на землі» , (класний керівник Рябоконь О.Д..) ; у 9 класі «Материна молитва з дна моря підніме» (класний керівник Скороход Н.П.)

З метою виховання моральних якостей громадянина України працювала Школа Самовиховання .Ось лише деякі теми таких занять : «Від поведінки - до вчинку», «Індивідуальність у навчанні», «Закони життя». Проведено Тиждень Толерантності.

14 грудня та 26 квітня вшанували учасників ліквідації аварії на ЧАЕС.

Приймали участь у районних спортивних змаганнях та маємо призові місця :

-         Змагання на першість з шахів - учень 6 класу Пустовіт Богдан зайняв І місце у третій віковій категорії;

-         з міні-футболу в залік шкільної спартакіади серед шкіл II групи команда школи посіла призове III місце ( вчитель Пустовіт О.М.);

-         з шашок (III місце)

З метою підвищення ефективності виховного процесу виховні години проводили у шкільному музеї, експонати до якого готуються самими учнями та батьками. Наприклад, «Моє село в роки Великої Вітчизняної війни», «Відомі земляки» , «Власовський - наш художник - земляк» та інші.

Розробили та проводили заходи щодо захисту суспільної моралі: активізували позашкільну та позакласну роботу з дітьми, схильними до девіантної поведінки, проводили бесіди про недопустимість розміщення на мобільних телефонах матеріалів, що пропагують насильство, жорстокість, проводили роз’яснювальну роботу щодо попередження правопорушень тощо.

З метою створення в суспільстві атмосфери нетерпимості до тероризму та формування здоров’язберігаючої поведінки проведено ряд заходів , як то виховні години (4 клас «Здоров’я природи - здоров’я людини »), бесіди( 4 клас «Слідкуй за своєю поставою», «Гігієна учня», 9 клас «Сиди красиво», «Мій режим дня», «Роль харчування в житті людини») , лекції. Відновлено щоденні ранкові гімнастики перед заняттями. Цікаво пройшов День Здоров’я, презентація Програми розвитку дитячо-юнацького футболу у Сумській області.

У рамках Року дитячої творчості було організовано виставку дитячих робіт.

З метою патріотичного виховання учнів, вшанування подвигу співвітчизників відзначали День партизанської слави, провели зустрічі з воїнами - учасниками бойових дій у Республіці Афганістан, ветеранами Великої Вітчизняної війни: Шило А.О. - урок у шкільному музеї «Моє село у роки війни», (3 клас);  бесіда «Війська в Афганістані»(1 клас, Конєва Т.Д.) тощо.

До 68 - річчя визволення України від фашистських загарбників взяли участь у конкурсі на краще декламування віршованих творів на тему війни , провели факельну ходу «Молодь проти війни», взяли участь у загально сільських заходах , приурочених Дню Перемоги : мітингу та концерті. Особливо запам’ятався захід, який підготувала вчитель Краснюкова В.М. «Тих днів не змовкне слава».

Були проведені відкриті виховні заходи:

-         у 6 класі «Хто ти - українець, чи малорос?»(класний керівник Пустовіт

О.М.),

-         у 3 класі «Ти наше диво калинове - кохана українська мова»,

літературний КВК «Вшановуємо Тараса Шевченка» (класовод Шило А.О.), ‘

-         у 9 класі «Невже я зайвий чоловік тому, що я люблю безмежно

У країну»,присвячений творчості М.Хвильового (класний керівник

Скороход Н.П.) Дані заходи мали на меті виховувати повагу до надбань української мови.

Активно працював учнівський комітет школи. Регулярно проводилися загальношкільні лінійки та засідання учнівського комітету , на яких розроблялися та планувалися заходи різноманітних напрямків.

Комітет з питань навчання неодноразово проводив рейди - перевірки по підготовці домашнього завдання учнями школи. А перевірка санітарного стану та поведінки учнів проводилася регулярно.

Комітет з питань праці регулярно організовував чергування по школі, в їдальні, прибирання навчальних кабінетів, території школи .

Комітет інформації через шкільну стіннівку «Веселка» постійно інформував про новини у нашому закладі, вітає іменинників тощо.

Комітет по роботі з молодшими школярами проводив спортивні змагання, Свято прийому у козачата, свято « Козаки - гордість нації» та ін.

Найактивніше працював комітет культури та відпочинку .Вечори відпочинку, традиційні загальношкільні свята та вогники були організовані ними.(Найвдаліше проведено вечір відпочинку «Осінній бал»).

Комітет з питань спорту та туризму проводив Свято здоров’я, шкільну спартакіаду, спортивні змагання з волейболу, міні - футболу, шашок, виготовив стенди «Спортивна історія школи», «Спортивне життя школи», «Козацький гарт».

Проведено тиждень профілактики шкідливих звичок (виховна година у 10 класі «Шкідливі звички - зло для суспільства» , класний керівник Рябоконь О.Д., у 9 класі «У здоровому тілі - здоровий дух» , класний керівник Скороход Н.П.). Взяли участь у районному конкурсі «Молодь обирає здоров’я»(керівник ЗДзВР Рябоконь Ж.М.)

На тематику протидії торгівлі людьми пройшли відповідні бесіди : 9 клас «Земля, на якій стоїш», 10 клас «Закордон : міфи і реальність».

В школі діє три дитячих організації : козачата - 1,3,4 класи, піонери - 6, 7 класи, «Старшокласник» -9, 10 класи.

Надавали шефську допомогу дитячому садочку «Берізка» : прибирали територію, ремонтували іграшки та книги, допомогли у організації та проведенні новорічного ранку.

На виконання наказу про попередження суїциідальної поведінки учнів : година спілкування «Як жити сьогодні, щоб мати шанс побачити завтра» (З клас  Шило А.О.), бесіди «Найбільший подарунок у житті - життя» (10 клас, Рябоконь О.Д.), «Життя - найвища цінність » (6 клас, Пустовіт О.М.) «Мій світ без насильства» (9 клас, Скороход Н.П.) ,«Умій радіти життю» (4 клас, Краснюкова В.М.)

Велика робота проведена по профорієнтації. Наприклад, у 10 класі (класний керівник Рябоконь О.Д.) відбулася виховна година « Профорієнтація старшокласників», на яку було запрошено працівників місцевого агропідприємства, у 6 класі пройшла бесіда «Твоє щастя у твоїх руках» (класний керівник Пустовіт О.М.), у 3 класі (класовод Шило А.О.)

Зустрічалися з дільничним інспектором з метою превентивного виховання.

Стали традиційними зустрічі з працівниками лікарні. Наприклад, головний лікар сільської амбулаторії Шелегеда О.Т. прочитала лекції на теми : «Обережно - туберкульоз!», «Небезпечні тварини»(сказ)та ін.

Питання природоохоронної діяльності постійно розглядаються на засіданнях гуртків «Юні друзі природи»(керівник Конєва Т.Д.) та «Екологічне краєзнавство» (керівник Рябоконь Ж.М.).Вироби з природних матеріалів були виготовлені юними гуртківцями з матеріалів, зібраних власноруч.

Провели три екскурсійні поїздки. Перша - до давньоукраїнського міста Глухів, під час якої відвідали національний заповідник «Глухів», де відслідкували основні етапи розвитку від городища до міста. Особливу увагу привернули пам’ятки , що пов’язані з епохою піднесення Хмельниччини , коли сформувалася Глухівська козацька сотня. Це: Миколаївська церква, Київська брама Глухівської фортеці, Спасо-Преображенська церква, Трьох- Анастасіївська церква. Приємно було зробити пішохідну екскурсію по Ново московській вулиці, відвідали Інститут Луб’яних культур, головний корпус Глухівського національного педагогічного університету імені О.Довженка, помилувалися доглянутими старовинними будівлями, де і зараз збереглися ліплення і статуї. Наостанок відвідали Глухівський краєзнавчий музей - колишній будинок «Дворянського зібрання», і з висоти пташиного польоту помилувалися краєвидами , піднявшись на водонапірну башту міста.

Виправдала очікування і поїздка до сусідньої Полтавської області у містечко Опішне - гончарну столицю України. Екскурсанти відвідали Національний музей-заповідник українського гончарства, Меморіальні музеї-садиби гончарної родини Пошивайлів та Олександри Селюченко, філософа Леоніда Сморжа. Спробували діти власноруч зробити виріб на гончарному крузі, нанести малюнок на нього ще й відвідали ярмарку-продаж самобутнього посуду та народної гончарної іграшки.

Під час поїздки до міста Полтава відвідали Музей Космонавтики,

Музей Полтавської битви та краєзнавчий музей.

У районній газеті «Тростянецький вісник» ми розповідали про вищеназвані екскурсійні поїздки.

Взяли участь у Національної кампанії «Стоп насильству!»

В школі працює 9 гуртків Всі учні школи охоплені їх роботою .

З метою посилення ролі книги у навчально - виховному процесі школи, поліпшенню роботи щодо збереження підручників, організовано і проведено рейд - перевірку стану підручників «Живи, книго!» (бібліотекар Бойко O.K.), бесіди «Значення книги в житті людини » (10 клас класний керівник Рябоконь О.Д.), «Розмова про книгу», класна година (9 клас, класний керівник Скороход Н.П.)

З метою розвитку творчих здібностей учнів запросили до співпраці вихователів Тростянецького ПД та Ю, брали участь у районному конкурсі «Різдвяний янгол», «Людина і ліс».

З метою вивчення державної символіки майже у всіх класах були проведені виховні години на дану тематику. Наприклад, у 9 класі (класний керівник Скороход Н.П.) «Україно! Це твої символи» , «Що таке національна самосвідомість?», у 10 класі «Ми - козацького роду» (класний керівник Рябоконь О.Д.).

В школі працює 3 волонтерських загонів з числа учнів 7-10 класів .Учні уточнили списки і допомагають одиноким пристарілим, ветеранам Великої вітчизняної війни , учасникам бойових дій у посадці городу, прибиранні врожаю, заготівлі дров, доглядають за місцями захоронень воїнів, проводять пошук нових матеріалів до фонду музею,, беруть участь у акціях «Милосердя», «Доброго ранку, ветеран!». Особливо сподобалися зустрічі з ветеранами та учасниками Великої Вітчизняної війни : Рєзніченко А. Г., Колодко І.М., Панченко С.М., Панченко І.В. Провели зустріч з остарбайтером, ветераном праці Демченко Марією Василівною ( організувала бібліотекар Бойко O.K.)

Класні керівники постійно проводять бесіди, виховні години , інструктажі по правилам поведінки на вулиці, дорогах, біля водойм, а також про техніку безпеки у користуванні з вогнем. .Включені до планів виховної роботи бесіди в рамках декади безпеки руху і попередження дитячого травматизму. Ось лише деякі з них : «Дорога від школи додому» (3 клас, Шило А.О.),

«Твоя дорога до школи» (10 клас, Рябоконь О.Д.), «Учасники дорожнього руху та умови безпеки пішоходів» , «Небезпечність гри на дорозі» (1 клас, Конєва Т.Д.), «Рух пішоходів та велосипедистів» (4 клас, Краснюкова В.М.), «Мій шлях зі школи додому»(9 клас, Скороход Н.П.)

Взяли участь у Всеукраїнському конкурсі дитячого малюнка «Безпека дорожнього руху - це життя».

Було проведено конкурс на кращу стіннівку та малюнок на тематику превентивного виховання.

Активно сприяли організації санаторного оздоровлення учнів школи у містах Євпаторія та Бердянськ, проведенню медичних оглядів школярів.

Гарячим харчуванням охоплено 36 учнів з 48 (77%). Середня вартість обідів складає 4, 35 грн. .Учні 1, 3, 4 класів (21 учень) харчується безкоштовно. Овочі вирощуються на шкільній ділянці, картоплю забезпечують батьки, що дає значне здешевлення вартості обідів. Хлібобулочні вироби закуповуються у Торговому домі «Савчук С.А.», масло - ФОП «Рєзник І.С.», крупи, фарш, рибу, олію та решту продуктів у ПП «Чалий В.В.». Асортимент достатній. Калораж згідно норм виконується. Останнім часом значно покращилася якість харчування. Черговими вчителями контролюється якість харчування, дотримання санітарних вимог, миття рук дітьми.

Найбільша проблема нашої школи - це відсутність транспорту на підвезення учнів для участі у районних заходах та конкурсах.

 

 Точний час
Гаряча лінія

Цей день в історії
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Пошук
Календар


Адміністратор сайту: Скороход Анатолій Миколайович © 2020
Конструктор сайтів - uCoz