Четвер, 18.07.2019, 20:50

Жигайлівська школа

На околиці села, в оточенні струнких ялин та квітів, височить будівля, споруджена у 1967 році.
Це основний корпус загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів с. Жигайлівка.

За час існування школа підготувала і випустила із своїх стін юнаків та дівчат, які працюють у різних куточках України та країнах, що входили до складу Радянського Союзу. Серед її випускників – Герой радянського союзу Семен Никифорович Шульга, викладач Сімферопольського вищого військового училища, полковник Білан С.П., учасник наукових досліджень космосу, один із керівників центрі Науково-дослідного інституту космічних польотів (у Байконурі) підполковник Білик В.Т., керівник рятувальної служби в м. Москві Різниченко О.М., льотчик-випробовувач, підполковник Шелегеда М.І., Військовий гідро льотчик Стрибуль М.О., завідуюча терапевтичним відділенням Харківської лікарні Левченко А.П., завідуюча дитячим відділенням Сумської лікарні Перерва П.М., директор агрономічної станції при Сумському державному педагогічному університеті Будник С.А. та багата інших людей, чиїми іменами гордиться школа.

Багатьом вихованцям були вручені високі урядові нагороди за бойові та трудові заслуги. У селі - 32 орденоносці.

Багато випускників обрали професію педагога. Із 10 вчителів школи 7 – її випускники. Серед спеціалістів та працівників сільсько-господарського підприємства, переважна більшість теж випускники школи.

У Жигайлівці, за спогадами старожилів, школа існувала вже в ХVIII столітті. Згідно перепису 1732 року працювала церковно-приходська школа. Як окрема освітня установа, школа засновується у 1845 році. З 1904 року в селі будується дві школи – церковно-приходська та земська. У 1907 році було збудоване деревяне приміщення на три класні кімнати, загальною площею 60 кв. сажнів. У ньому ж була квартира для вчителя. Територія школи складала 417 кв. сажнів. На початку ХХ століття діяли одночасно земське народне училище та однокласна церковно-приходська школа.

Фото1...

В період голодомору 1932 – 1933 років випускників не було.

Одночасно функціонувала до початку війни 1941 р. трьохкласна школа в хуторі Чернеччина, який потім увійшов до складу с. Жигайлівка. В довоєнний період було здійснено перехід на загальне обовязкове семирічне навчання, а в1941 році школа вперше випустила випускників середньої школи.

Війна перервала роботу школи. 400 жителів села, серед яких були і вчителі та вчорашні учні. Серед учасників Великої Вітчизняної війни вчителі школи Яценко М.О., Гапон М.А., Лобода М.С.

В період фашистської окупації школа деякий час працювала, потім її приміщення забрали під казарми, а згодом один корпус було зруйновано. Сільські дітлахи повернулися за парти лише у вересні 1944 року і навчалися в пристосованих приміщеннях, доки не було відбудовано основний корпус школи. В 1954 році вона випустила 28 випускників, які стали початком відліку випусків Жигайлівської середньої школи.

В 1967 році в селі була збудована нова двоповерхова школа, поруч з одним із старих корпусів. В неї перейшли навчатися всі класи, які були розташовані в трьох приміщеннях.

Сьогодні у закладі навчається 47 учнів. Педагогічний колектив налічує 10 вчителів, які усі мають вищу освіту.  За досягнення значних успіхів у навчанні та вихованні дітей звання «Відмінник народної освіти» одержали вчителі Гуменник В.В., Скороход Л.М., Анцибарова Н.В. (нині пенсіонери), звання «Старший вчитель» мають Коблик В.М. (нині пенсіонер), Конєва Т.Д.

Вчителі Рябоконь О.Д., Пустовіт О.М., Коблик В.М., Шило А.О., Скороход А.М.  брали участь у районних турах конкурсу «Учитель року» (2003, 2005, 2006, 2008, 20010, 2011, 2013 рр.), а вчитель Коблик В.М. став лауреатом обласного конкурсу у 2005 році.

Учням для успішного навчання, культурного відпочинку та заняття спортом створені належні умови. 15 навчальних кабінетів та спортивний зал дають можливість для ефективного засвоєння знань. Школа має комп’ютерний клас, який було установлено у 2005 році.

За останні роки наш навчальний заклад значно покращив свій естетичний вигляд.

До послуг дітей бібліотека з книжковим фондом 17340 примірників,  в якій уже багато років працює один із кращих бібліотекарів району Бойко О.К., їдальня, де учні отримують гаряче харчування; є  спортивний зал та міні-стадіон, які мають необхідне обладнання для юних спортсменів.

У школі діє гурток: волейбольна та баскетбольна. Команди школи часто займають призові місця в районних спортивних змаганнях; футбол – улюблена гра більшості юнаків школи.

Гордістю школи є 3 золотих та 11 срібних медалістів.

Змістовне та цікаве життя учнівської молоді у школі. Навчання поєднується з працею в шкільних майстернях, на навчально-дослідних ділянках та культурним відпочинком. Щоліта працює табір праці та відпочинку та пришкільний оздоровчий майданчик.

В школі є свої традиції: посвята в школярі, волонтерська робота, догляд за памятниками, шкільні свята. Свята першого і останнього дзвоника, випускні вечори – це урочисті події для усього села.  Люблять учні і традиційні спортивні свята – Дні здоров’я, шкільні спартакіади, «Веселі старти». Поглибити свої знання з предметів, розвивати творчі та інтелектуальні здібності учні можуть у гуртках, що працюють у школі та на зяняттях пісял уроків.

Педагогічний колектив особливу увагу звертає на виховання у дітей національної гідності, патріотизму.

9 травня 2000 року у школі почав діяти шкільний музей історії села, збором експозицій якого займалися вчителі, батьки, учні, жителі села. Частими гостями у школі є учасники Великої Вітчизняної війни, ліквідатори аварії на ЧАЕС, передовики та ветерани праці.

Колектив школи постійно працює над підвищенням якості, ефективності навчально-виховного процесу, своєї педагогічної майстерності.